OM

Ladies Tour of Norway er Norges eneste UCI-ritt for kvinner. Rittet ble arrangert for første gang i august 2014, og ble en kjempesuksess med 18 UCI-lag på start og 5-6000 tilskuere.
I 2017 fikk vi også som eneste etapperitt i Skandinavia WorldTour status.

I tillegg til UCI- ittet arrangeres det i samarbeid med Tour of Norway for kids ritt for barn opp til 12 år  i alle målbyene. Sykkelfestivalen er en folkefest som setter Halden og Østfold/Viken på det internasjonale kartet denne spesielle helgen i august.

«Ladies Tour of Norway – skal skape unike opplevelser hos ryttere, støtteapparat, sponsorer og publikum som gjør at de gjerne kommer tilbake til Halden og Norge!»

Vår kontaktinfo:

Ladies Tour of Norway AS
Svinesundsveien 332
1788 Halden
Fakturaadresse : regnskap@lton.no

Organisasjon

Rittorganisasjonen er satt sammen av ressurspersoner fra Norges Cykleforbund, vertskapsklubben Halden CK og andre klubber som ønsker å bidra for å fremme jentesykling i Norge. Til sammen utgjør de en gruppe med bred arrangørerfaring og stor gjennomføringskraft.

Roy

Roy Moberg

Rittdirektør

roy@lton.no

000 00 000

Anders Eia Linnestad

Rittleder

ael@eventrix.no

000 00 000

Kjell Erik Kristansen

Prosjektleder

kjellerik@lton.no

465 42 820

Marius

Marius Jørgensen

Arenasjef

marius@lton.no

959 94 909

Kent Moberg

Arenareklame

kent@eagle.no

905 83 017

Henriette

Henriette Amundsen

Redaksjon/web/sosiale medier

henriette.amundsen@teknotherm.no

913 81 672

AL

Anne Lena Mjøen Moum

Sekretariat

mjoenannelena@yahoo.no

959 21 544

Gry Moberg

Sanitet/doping

gry.moberg@live.no

402 88 626

Bjørn Erik Tuv

Sikkerhetssjef

bet@eventrix.no

419 00 400

Tobias Haga

Kortesjeansvarlig

tobiashaga@icloud.com

975 66 596

Tone Johansson

Dugnadskoordinator

lton.tone@gmail.com

000 00 000

Anette Johansen

Overnattings-/forpleiningsansvarlig

anette@lton.no

934 12 651