OM

Ladies Tour of Norway er Norges eneste UCI-ritt for kvinner. Rittet ble arrangert for første gang i august 2014, og ble en kjempesuksess med 18 UCI-lag på start og 5-6000 tilskuere.
I 2017 har vi også som eneste etapperitt i Skandinavia fått WorldTour status.

I tillegg til UCI rittet arrangeres «Ladies På Tur», et mosjonsritt for kvinner i alle aldre, samt et ritt for barn i alderen 5 til 12 år. Sykkelfestivalen er en folkefest som setter Halden og Østfold på det internasjonale kartet denne spesielle helgen i august.

«Ladies Tour of Norway – skal skape unike opplevelser hos ryttere, støtteapparat, sponsorer og publikum som gjør at de gjerne kommer tilbake til Halden og Norge!»

Organisasjon

Rittorganisasjonen er satt sammen av ressurspersoner fra Norges Cykleforbund, vertskapsklubben Halden CK og andre klubber som ønsker å bidra for å fremme jentesykling i Norge. Til sammen utgjør de en gruppe med bred arrangørerfaring og stor gjennomføringskraft.

Roy

Roy Moberg

Rittdirektør

roy@lton.no

000 00 000

Anders Eia Linnestad

Rittleder

ael@eventrix.no

000 00 000

Kjell Erik Kristansen

Prosjektleder

kjellerik@lton.no

465 42 820

Marius

Marius Jørgensen

Arenasjef

marius@lton.no

959 94 909

Kent Moberg

Arenareklame

kent@eagle.no

905 83 017

Tore

Tore Listou

Vakthold

tore.listou@gmail.com

990 92 187

Ine Rekstad

Eventansvarlig/Barnerittansvarlig

ine.rekstad@gmail.com

482 02 869

Henriette

Henriette Amundsen

Redaksjon/web/sosiale medier

henriette.amundsen@teknotherm.no

913 81 672

AL

Anne Lena Mjøen Moum

Sekretariat

mjoenannelena@yahoo.no

959 21 544

Gry Moberg

Innkvartering/overnatting/sanitet

gry.moberg@live.no

402 88 626

Bjørn Erik Tuv

Sikkerhetssjef

bet@eventrix.no

419 00 400

Tobias Haga

Kortesjeansvarlig

tobiashaga@icloud.com

975 66 596

Tone Johansson

Dugnadskoordinator

lton.tone@gmail.com

000 00 000

Anne Mette Røsstad

Ladies På Tur

annerosstad@outlook.com

405 32 735