OM

Ladies Tour of Norway er Norges eneste UCI-ritt for kvinner. Rittet ble arrangert for første gang i august 2014, og ble en kjempesuksess med 18 UCI-lag på start og 5-6000 tilskuere.
I 2017 har vi også som eneste etapperitt i Skandinavia fått WorldTour status.

I tillegg til UCI rittet arrangeres «Ladies På Tur», et mosjonsritt for kvinner i alle aldre, samt et ritt for barn i alderen 5 til 12 år. Sykkelfestivalen er en folkefest som setter Halden og Østfold på det internasjonale kartet denne spesielle helgen i august.

«Ladies Tour of Norway – skal skape unike opplevelser hos ryttere, støtteapparat, sponsorer og publikum som gjør at de gjerne kommer tilbake til Halden og Norge!»

Organisasjon

Rittorganisasjonen er satt sammen av ressurspersoner fra Norges Cykleforbund, vertskapsklubben Halden CK og andre klubber som ønsker å bidra for å fremme jentesykling i Norge. Til sammen utgjør de en gruppe med bred arrangørerfaring og stor gjennomføringskraft.

Roy

Roy Moberg

Rittdirektør

roy@lton.no

Anders Eia Linnestad

Rittleder

ael@eventrix.no

Kjell Erik Kristansen

Prosjektleder

kjellerik@lton.no

465 42 820

Marius

Marius Jørgensen

Arenasjef

marius@lton.no

959 94 909

Kent Moberg

Arenareklame

kent@eagle.no

905 83 017

Tore

Tore Listou

Vakthold

tore.listou@gmail.com

990 92 187

Astrid

Astrid Brøchner

Innkvartering/overnatting

broechne@online.no

414 35 393

Henriette

Henriette Amundsen

Redaksjon/web/sosiale medier

henriette.amundsen@teknotherm.no

913 81 672

AL

Anne Lena Mjøen Moum

Sekretariat

anne.lena.mjoen.moum@eidsberg.kommune.no

959 21 544

Gry Moberg

Innkvartering/overnatting/sanitet

gry.moberg@live.no

402 88 626

Marthe Forsth-Svensson

Barnerittanvarlig

marthe@kvikhalden.no

412 28 396

Frank Kildebo

Kortesjeansvarlig

frankern37@hotmail.com

944 83 961

Naimy Nilsson

Dugnadskoordinator

nainils@icloud.com

480 36 306

Anne Mette Røsstad

Ladies På Tur

amr@halden.net

405 32 735

Bjørn Erik Tuv

Sikkerhetssjef

bet@eventrix.no

419 00 400

Tone Johansson

Dugnadskordinator

tjohansson68@gmail.com

000 00 000